Anatomie rozchodu
4.června 2006


Tenhle příběh je pravda, ať visím, jestli vám budu lhát!

Chlap reaguje na rozchod tím, že se demonstrativně opije, pozvrací sebe i své kamarády a na závěr toho všeho se vyválí ve škarpě, aby tak dal světu najevo, jak moc ho to všechno vzalo a že co se jeho týká, mohlo by to teď skončit, celej ten nesmysl s lidskou existencí, civilizací a tak, protože dál už stejně nemá smysl žít. To dokazuje, jaká jsou muži citlivá a křehká stvoření, ano, příliš křehká pro tento svět. Žena pochopitelně tak mocného citu schopna není. Jistě, může se také pozvracet a vyválet ve škarpě, ale všichni budou vědět, že to dělá blbě.

Umění rozchodu je komplikovaná a starobylá věda svázaná mnoha pravidly a zákonitostmi, má svůj definovaný začátek, průběh i vyvrcholení a je v tomto ohledu srovnatelná snad jedině s japonskými rituály přípravy čaje. Abyste si svůj šálek života mohli řádně vychutnat, smočíme teď pytlík zaručeně pravého instantního japonského čajového rituálu v horké vodě z mé blogové konvice.

Úplně první věcí, kterou je třeba před rozchodem udělat, je ujistit se, zda s dotyčným skutečně chodíte. Věřte, není nic trapnějšího a také bolestnějšího, než věta Víš, myslím, že bychom už spolu dál neměli chodit po níž vás dotyčná nakopne mezi nohy, protože v tom náhlém zmatku, který v ní svým sdělením vyvoláte, si vzpomene pouze tatínkovu radu, kterou jí dal, ještě když byla mála holčička: Když tě bude vobtěžovat nějakej uchyla, kopni ho do koulí a uteč. Ale musíš fakt vší silou! A zatímco v předklonu sledujete její rozmlžená vzdalující se záda, můžete začít přemýšlet, kde jste udělali chybu. Jistě! Suspenzor! Není to drahé, seženete to v každé prodejně s potřebami pro hokejisty a pokud chcete mít ještě něco dočinění se ženami, bude se vám to hodit.

Pokud ale naopak po vyslovení uvedené věty dotyčný upadne do hlubokého zamyšlení a vy následně uslyšíte nějakou chytristiku, třeba definuj chození nebo tak něco, pak máte co dočinění s existencionalistou, kopněte do koulí vy jeho a doufejte, že nebude mít suspenzor. Je mi jasné, že tyto rady nejsou univerzální a že muži jsou v tomto ohledu poněkud anatomicky znevýhodněni, ale to je jen taková drobná životní nespravedlnost, kterých jsou tisíce a není tedy důvod se zrovna touhle teď zabývat.

Asi nejčastější a docela určitě nejrychlejší způsob, jak se s někým rozejít, je dialog nebo alespoň monolog, který vedet tváří v tvář. Bohužel, tento typ rozhodu, už jaksi z principu, trpí přebujelou verbální složkou a navíc vyžaduje určitou dávku odvahy. Nechme si ho tedy na později, ostatně existuje tolik jiných variant.

Například můžete s dotyčným přestat spát, pokud máte tedy dost času. Samozřejmě jsou i typy, na které je tato metoda krátká. Zažil jsem i případy, se kterými jejich drahá polovička přes rok nespala, z toho půl roku byla v Americe, nakonec mu poslala svatební oznámení, na kterém shodou okolností nebylo jeho jméno a ono furt nic! Zvláštní je, že se navíc celou dobu tvářil, jako že má všechno pod kontrolou a pokud nezemřel, tváří se tak dodnes.

Jedním z těch pomalejších způsobů je také hra Na pitomce. Deset let s někým chodíte, z toho rok s ním žijete, pak se jednoho dne vrátíte do svého jedna plus jedna a tam je o jednoho chlápka navíc. A co byste asi tak řekli, že to může znamenat, co? Zatímco si tak dumáte, proč máte všechno v kufrech, když vy přeci nikam nejdete, vaši známí se mezi tím sázejí, za jak dlouho vám to dojde. Pokud na to máte koule, můžete si přisadit, stejně už je to jedno, tak proč na tom aspoň nevydělat?

Zdaleka nejrychlejší nonverbální variantou rozchodu je hra Na hledanou. Hraje se to podobně jako Na schovávanou, pouze s tím rozdílem, že trik je v tom, aby vás dotyčný našel. Nejlépe na oslavě svých vlastních narozenin, jak souložíte s jeho nejlepším kamarádem. Nic tak chlapa nenaštve, jako když se nemůže rozhodnout, zda ho má štvát víc to, že je mu zase o rok víc nebo to, že jeho holka má ve vagíně docela cizí penis. Hledač se pochopitelně musí na místo soulože dostavit, v tom je celý ten trik. Dvě hodiny zbůhdarma souložit v kamrlíku, aniž jste si schopna zařídit, že vás tam někdo najde, je čirý amatérismus.

Pokud nemáte dost času a nebo jste vyrůstali na Rychlých Šípech, pravděpodobně sáhnete po čestném a rychlém verbálním řešení. Zde nejsou až tak přísná pravidla, naopak se klade velký důraz na improvizaci, takže říkat můžete celkem co chcete, důležité je pouze to, aby tam ta informace zazněla. Když se vás po hodinovém monologu druhá strana zeptá Takže se mi snažíš naznačit, že na tu Matějskou už nepůjdeme? děláte asi něco špatně. Říkat si tedy můžete, co chcete, ale pozor! Jsou věty, které jsou naopak zakázané! Pokud například v průběhu rozchodového rituálu uslyšíte větu Myslím, že bude lepší, když zůstaneme jenom kamarádi okamžitě jí zabijte a napište mi. Jsem vám ochoten kdykoliv dosvědčit, že jsme v tu dobu spolu popíjeli v hospůdce U Kamaráda a diskutovali o uměleckých kvalitách snímku Život je krásný. Takových vět existuje pochopitelně mnohem víc, ale například Zasloužíš si někoho mnohem lepšího, než jsem já jsem ochoten dosvědčit jen do těžkého ublížení na zdraví, protože to je nakonec pravda, stejně jako Jednou s tebou bude nějaká žena opravdu šťastná.

Dejme tomu, že rozchod máte úspěšně za sebou, teď už jen zbývá jen nějak ho přežít. Pokud máte výhrady k činnostem z úvodu tohoto textu, což upřímně nechápu, je to zdaleka nejlepší řešení, jaké znám, pak si budete muset následný postup nějak víc naplánovat. Začněte třeba tím, že si ve slovníku najdete význam slova hrdost. Pokud se přistihnete, jak si jdete koupit nástěnku, plachty čtverečkovaného papíru a pak si do nich zakreslujete grafy telefonních hovorů se svou bývalou, to jak vstřícně nebo naopak negativně reagovala, jak často vám volá, jak dlouho ty hovory trvají, pak jste význam slova hrdost nepochopili a nebo neumíte pracovat se slovníkem, ale i tak si nemusíte zoufat, o šikovného inženýra schopného vytvořit kvalitní graf dříve nebo později nějaká zájem projeví!linkuj.cz   jagg.cz   vybrali.sme.sk   zpět


Co máš?

Jak ti říkají:
Kam ti píšou:
Kde tě najdeme:  

A co teda máš:


Říkají mi Milenko Heleta a mám k tomu tohle:
I would like to see some transcripts of your work in English please. I was looking at some of your articles that looked interesting, but couldn't understand them. Being that we have the same last name, maybe we have a distant connection.
Byl jsem tu 9.duben 2007 4:00 , pište mi sem Jason Heleta a doma jsem tady

Říkají mi Milenko Heleta a mám k tomu tohle:
I would like to see some transcripts of your work in English please. I was looking at some of your articles that looked interesting, but couldn't understand them. Being that we have the same last name, maybe we have a distant connection.
Byl jsem tu 9.duben 2007 3:59 , pište mi sem Jason Heleta a doma jsem tady

Říkají mi jh11 a mám k tomu tohle:
Je to výstižné
s dovolením propaguji na svých stránkách
http://jh11.bloguje.cz/375333-prirucka-k-rozchodu.php
Byl jsem tu 12.srpen 2006 11:40 a doma jsem tady

Říkají mi Neva a mám k tomu tohle:
Paráda, musím říct, že něco tak skvělého jsem už dlouho nečetla. Bravo...být mladší, tak po tak šikovném Ing. sahám hned...
Byl jsem tu 10.srpen 2006 11:05 , pište mi sem n.eva@tiscali.cz a doma jsem tady

Říkají mi "Heleto", ale měli by mi říkat "Tučňáku" a mám k tomu tohle:
Neber si to tak, Engeore... Já vím, že nebereš a že víš, že se těším, až si na Tvých stránkách zas něco nového přečtu. :-)))
Byl jsem tu 9.červen 2006 10:37 a doma jsem tady

Říkají mi Engeor a mám k tomu tohle:
Heleto neni fer! Jen ctyrku? Hmm, tak to uz asi nevylepsim. Rad bych, aby se mi napriste rozchody vyhly.
Byl jsem tu 6.červen 2006 12:05 a doma jsem tady

Říkají mi "Heleto" a mám k tomu tohle:
Domnívám se, že stati by lépe slušel název "Úvod do anatomie rozchodu". Stať je příliš krátká a málo podrobná, aby se mohla honosit stávajícím titulkem. Zcela postrádám poznámkový aparát a přehled použité literatury. Navrhuji členění do kapitol pro větší přehlednost. Jistě by nebylo bez zajímavosti, dozvědět se autorovy názory a úvahy na tak ožehavá témata jako: "On zvažuje rozchod s ní", "Ona zvažuje rozchod s ní" a "On zvažuje rozchod ním". Autor by také mohl využít svůj literární talent k zpracování porovnání, jak se z rozchodem vyrovnává "on" a jak "ona". I pře zjevně velký autorovo nadání a zápal pro dané téma, hodnotím stať pouze dostatečně. :-P Dr Heleta Přechytralá
Byl jsem tu 6.červen 2006 11:44 a doma jsem tady

Říkají mi Engeor a mám k tomu tohle:
Doufám, že máš všechno přesně zaznamenáno. Kdykoliv příště pak budeš vědět, v jaké fázi jsi :-)
Byl jsem tu 4.červen 2006 18:16 a doma jsem tady

Říkají mi Ruziklan a mám k tomu tohle:
V rozchodistike už začínam byť odborníkom. Svoj posledný som predvídal pol roka vopred a so záujmom som sledoval známky naznačujúce stále jasnejšie, že sa to stane. Až nechutne vedecky som sa zaoberal dejom a bolo som súčasne pozorovateľom aj objektom pozorovania. :-)
Byl jsem tu 4.červen 2006 16:57 , pište mi sem juraj.lorinc na post.sk a doma jsem tady


Tiráž


O autorovi
Straky na vrbě
Freetime Publishing
Palm knihy
RSS

Povídky


Krátkej komín
Lednička
Metoda

Twitter


Krátké zprávy a postřehy nejen k literární tvorbě, ale také k vývoji počítačových her a programování. Zkrátka ke všemu, čím se zabývám.Copyright 2006 by Engeor