Začátky a konce
29.března 2012


Aby byly začátky, musí být nějaké konce, protože člověk nemůže dělat všechno, že jo. Tenhle blog jsem zakládal v roce 2007, záměrně zcela anonymně, abych si nemusel dávat pozor na to, co píšu. Nebo alespoň ne moc. Samozřejmě jsem okamžitě obeslal všechny své kamarády a to je to pak s tou anonymitou těžký. Ale stala se zvláštní věc. Kamarádi, které jsem zatím literárně nezhanobil, se začali dožadovat, abych tak učinil; vyptávali se, kdy už bude povídka o nich. No nebojte se, na všechny se dostane.

Původní záměr byl psát povídky ze života a to pokud možno povídky, které by byly vtipné. Začal jsem tedy psát historky tak, jak jsem si na ně vzpomínal; vždycky z toho vzešlo něco maximálně na úrovní anekdoty, jenomže pak mi historky začaly postupně docházet, nic nového zajímavého se mi nestalo - ty zajímavé věci se člověku dějí obvykle ve vzpomínkách - a tak jsem si začal věci tak trochu vymýšlet. Z anekdot se staly skutečné povídky (začátek, pointa a tak) a co hůř, začal jsem si po sobě ty staré věci číst. A začal jsem je přepisovat. A začal jsem obesílat soutěže a... no zkrátka se to změnilo.

Přestal jsem mít čas i chuť psát sem (ostatně málokdy bylo co, výjimku tvořily jednom deníky), začal jsem o sobě smýšlet jako o autorovi fikce a sažil se, aby mi vyšlo něco na papíře, což se i podařilo. Dokonce přišla nabídka na vydání tohoto blogu knižně. A protože se změnilo to, co píšu, a protože jsem začal psát jinde pod svým jménem, a protože jsem přestal psát sem, dozrál čas, abych to tady zabalil.

Jenomže zase na druhou se dá čekat, že pohřebnictví jednoho dne zažije na internetu opravdový rozkvět a byla by tudíž škoda zahazovat takovou pěknou doménu. Rozhodl jsem se tedy přetavit tyto stránky na regulérní autorské stránky spisovatele Jindřich Rohlíka, stránky, kde se budou objevovat novinky z mého autorského života a sem tam i nějaká ta povídka, či ukázka. Tedy alespoň do té doby, než mi někdo udělá nabídku, která se nedá odmítnout.

Úplně prvním oznámením je souhrnné vydání finální, přepracované verze výběru povídek/historek z toho blogu v elektronické podobě nakladatelstvím Freetime Publishing. Postupně sem dám finální verze některých povídek, které vyšly v knize nebo úplně nových povídek, tak jak mi to mé druhé (ekonomicky první) zaměstnání dovolí.

linkuj.cz   jagg.cz   vybrali.sme.sk   zpět


Co máš?

Jak ti říkají:
Kam ti píšou:
Kde tě najdeme:  

A co teda máš:


Říkají mi Špunt a mám k tomu tohle:
Tak abys veděl, mě jsi dost nasral. Jak já k tomu přindu? Kolikrát už jsem se chlubil cizím peřím a užíval si návalu smíchu, když jsem si na ajfounu otevřel svetluvstric.cz a nahlas kamarádům předčítal? Hanba ti :)
Byl jsem tu 29.srpen 2012 22:18 a doma jsem tady

Říkají mi Gabča (Claudine; vypravjeczka) a mám k tomu tohle:
Tož Jindro, gratulujem! Už jsem si říkala, kde je tě konec, tak už vim. Držím palce a pěsti!
Byl jsem tu 10.červen 2012 16:46 , pište mi sem gabcamm@gmail.com a doma jsem tady

Říkají mi Wu a mám k tomu tohle:
Super, kdyby šla kniha objednat už teď, udělal bych to!
Byl jsem tu 3.duben 2012 14:44 a doma jsem tady

Říkají mi to je jedno a mám k tomu tohle:
nakukuju a občas dále budu.
Byl jsem tu 2.duben 2012 22:00 a doma jsem tady

Říkají mi ev a mám k tomu tohle:
gratuluju a na knihu se těším!
Byl jsem tu 30.březen 2012 16:32 a doma jsem tady


Tiráž


O autorovi
Straky na vrbě
Freetime Publishing
Palm knihy
RSS

Povídky


Krátkej komín
Lednička
Metoda

Twitter


Krátké zprávy a postřehy nejen k literární tvorbě, ale také k vývoji počítačových her a programování. Zkrátka ke všemu, čím se zabývám.Copyright 2006 by Engeor